VIEWSONIC LDP216-251 216inch 1920x1080 25mm thickness Android 9.0 100-600nits Full front...
LDP216-251
The ViewSonic LD216-251 is an innovative 216" all-in-one direct view LED display that complements the design of high-end, enterprise conference rooms and lobbies. With 120% record 709 wide color gamut, millions of mounted tiny LEDs for direct image production, and an ultra-slim 3.5 cm thickness and bezel-free seamless design, the LD216-251 offers greater color, brightness, and contrast performance, giving viewers a magnificent visual impact. The all-in-one large screen display boasts easy delivery, installation, and maintenance with front-assembly modular design. The built-in screen sharing software enables multiple meeting presenters to cast out content wirelessly, whether using laptops, phones, or tablets. Compatible with AV control systems, the ViewSonic LD216-251 enables IT personnel to remotely setup and configure.
Безплатна доставка
Поръчка по телефона
Изпрати запитване
Добави в любими
Seamless design with ultra-slim 3.5 cm thickness and 1 cm frameless edgeWith a huge 216" screen, larger than nine 75-inch LCD displays combined, this display seamlessly delivers content without stitching bezels for a more immersive visual experience.120% record 709 wide color gamutViewSonic's proprietary Cinema SuperColor+ technology features an exclusive wider color gamut that delivers lifelike colors. An ultra-fast 4,440 Hz refresh rate, 2.5 mm fine pixel pitch, slim profile, and greater contrast ratio also help to deliver smooth, stunning images.Wireless content sharing solution across devicesThe pre-installed ViewBoard cast enables content to be streamed from mobile devices onto the display over wireless, whether one-to-one, or many-to-one.Multitasking with Embedded System & Wi-FiWith built-in OS and 2.4G/5G Hz Wi-Fi, users can easily work in a familiar PC environment for app installation, web browsing, multimedia play, wireless device connection, etc.Front-facing presentation solution with ViewSonic touch displaysWhen combined with ViewSonic touch displays, it allows the presenter to face the audience while annotating on slides - all done without turning their back to the audience. Not only that, it allows the presenter to be in full control of the presentation, creating interaction and eye contact with the audience for total engagement.All-in-one design without complicated setupFree yourself from a complicated setup of power supplies, control systems, stitching machines, etc. - all you need to do is turn on the display.AV control system compatibleThis display is Crestron, Extron, AMX and myViewBoard Manager compatible, providing easy and efficient management of multiple-display configurations from a PC via LAN connectivity.
Спецификации
  • Дисплей
    216"