VIEWSONIC LDP135-151 135inch P1.56 1080p 25mm thickness Android 9.0 100-600nits Full front...
LDP135-151
Gaze upon astoundingly lifelike imagery on the minimalistic 2nd Gen 135" ViewSonic LDP135-151 All-in-One Direct View LED display. The All-in-One modular design offers an effortless installation and maintenance process. This next-generation display is upgraded with advanced features to deliver a spectacular audiovisual experience and user-forward design. Delivering 120% Rec.709 wide color gamut, lightning-fast 4,440 Hz refresh rate, and a peak brightness of 600 nits, every video, presentation, or lecture will be an immersion of real-to-life color and extraordinary detail. The display is also equipped with Harman Kardon speakers, 4K/HDR/HLG support and Frame Interpolation technology for unsurpassable, immersive content delivery. At 25 mm slim and lined with a 5 mm frameless edge, the sleek display exudes sophistication and elegance in any modern setting. It offers flexibility and adaptability in design - with portrait and landscape installations to complement any space and scenario. The screens can be easily fused together to form an ultra-wide 32:9 video wall to deliver a seamless visual experience in epic proportions. The system control box can also be easily detached to blend into every design.
Безплатна доставка
Поръчка по телефона
Изпрати запитване
Добави в любими
Ultra-slim & bezel-free designWith a huge 135" screen, larger than nine 46-inch LCD displays combined, this frameless display seamlessly delivers content without stitching bezels for a more immersive visual experience. Minimalistic and sleek, the 25 mm-slim LED display exudes sophistication to complement any space and interior design.True-to-life colors that shine brightViewSonic's proprietary Cinema SuperColor+ Technology features a 120% Rec.709 wide color gamut that delivers lifelike colors. 600 nits high brightness with 8-level adjustments ensures incredible clarity anytime.Powerful sound for big picturesEquipped with studio-grade Harman Kardon speakers, soak in high-fidelity audio that is tuned to pinpoint clarity no matter where you're standing. The dual 20W sets of professional passive radiators, woofers, and tweeters deliver impressive sound for a true audiovisual feast.Captivation in every pixelBlessed with lightning-fast 4,440 Hz refresh rate, 1.5 mm fine pixel pitch, and greater contrast ratio, enjoy slick moves and superbly crisp visuals on every video, presentation, or web conference. The display also comes with 4K and HDR/HLG support to display even more engaging visuals.
Спецификации
  • Дисплей
    135"