SONY BRAVIA FW-75BZ40H/1 75inch 4K 620nits 24/7 Ultra HD HDR Professional Display with Tuner
FW-75BZ40H/1
Безплатна доставка
Поръчка по телефона
Изпрати запитване
Добави в любими
4K image resolution (3840 x 2160 pixels)4K offers four times the detail of Full HD, with a resolution of over 8 million pixels bringing extra clarity to corporate display, education and digital signage applications.Very high brightness and contrastThe high-brightness, high-contrast panel with full-array local dimming is ideal for presenting 4K HDR (High Dynamic Range) content, revealing subtle detail in bright highlights and areas of dark shadow.See finer detail4K X-Reality PRO upscales pictures closer to true 4K quality. Images are sharpened and refined in real time, revealing extra detail from lower-resolution picture sources.Rich, natural color with TRILUMINOS displayThe TRILUMINOS display maps colors from a wider palette, faithfully reproducing a world of more vivid, lifelike hues and tones.Smooth, fluid on-screen actionX-Motion Clarity ensures smoother, more natural reproduction of rapidly moving on-screen images.Quick set-up with Pro modeCustomize and store display settings and features, then copy easily to multiple displays via USB flash memory.One-step settingA time-saver in corporate environments, the one-step setting optimizes picture and networking settings to suit meeting rooms and signage applications at the touch of a single button.Easily create digital signageIntegrated support for HTML5 makes it easy to produce compelling digital signage. Combine graphics, text, video and live web content to create attractive signage in minutes with no extra hardware or special training.Reliable 24/7 operationBRAVIA is engineered for dependable round-the-clock operation in the most demanding corporate and AV presentation environments.Google Chromecast built inCast videos and apps from a mobile device directly to BRAVIA with Google Chromecast. Just tap the Cast button on your Android or iOS device screen and instantly enjoy a super-sized image on BRAVIA.Versatile remote controlControl BRAVIA remotely - including on/off, input signal select and volume adjustment- over IP via RJ45 by web API or via RS-232C.Connectivity when you need it mostThe FW-75BZ40H supports Wi-Fi 5 GHz and 2.4 GHz as well as Bluetooth 4.2.
Спецификации
  • Дисплей
    75"
  • Формат
    16:9
  • Резолюция
    3840 x 2160
  • Яркост
    620 cd/m²
  • Статичен контраст
    6000:1
  • Режим на работа
    24 / 7
  • Време за реакция, ms
    8 ms
  • Хоризонтален ъгъл на видимост
    178 degrees
  • Вертикален ъгъл на видимост
    178 degrees
  • Вградени говорители
  • Интерфейси
  • Свързаност
    Wi-Fi, LAN, Bluetooth
  • Ширина
    167.4 cm
  • Височина
    96.1 cm
  • Дълбочина
    7.1 cm
  • VESA размер
    300 x 300 mm
  • Тегло
    32.9 kg
  • Енергопотребление
    152 W
Подобни продукти
PHILIPS 98BDL3650Q/00 98inch Q-Line UHD... - 1PHILIPS 98BDL3650Q/00 98inch Q-Line UHD... - 2
98"